Aktualności i wydarzenia

Z życia stowarzyszenia Dać Szansę w Wadowicach

Rostrzygnięcie regionalnego konkursu plastycznego - Jak unikać uzależnień

WYNIKI REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  „Jak unikać uzależnień”

31 października 2018, o godzinie 9.00 odbyły się obrady komisji konkursowej w ramach konkursu „Jak unikać uzależnień” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Do konkursu zgłoszono 251 prac plastycznych. Do oceny zakwalifikowano 250 prac (1 praca nie została podpisana i jako anonimowa została wykluczona z konkursu).

Prace zostały nadesłane ze szkół i placówek z czerech małopolskich powiatów: powiatu myślenickiego (36 prac), powiatu oświęcimskiego (34 prace), powiatu suskiego (41 prac) i powiatu wadowickiego (140 prac).

Tematyka prac konkursowych dotyczyła przeciwdziałania piciu ryzykownemu i szkodliwemu, uzależnień od substancji psychoaktywnych, w tym uzależnień behawioralnych, zagrożeń HIV/AIDS/HCV.

Prace zostały podzielone na 5 kategorii: klasa V, klasa VI, klasa VII, klasa, VIII klasa, klasa III gimnazjum.

Prace były oceniane oddzielnie w każdej kategorii. Kryteriami oceny prac były: zgodność z tematyką konkursu, estetyka pracy i oryginalność.

Dyplomy i nagrody zostaną przesłane do szkół pod koniec listopada – razem z kalendarzami z pracami laureatów które powstaną w ramach projektu. Prosimy o cierpliwość!

 

WYNIKI KONKURSU

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące prace:

klasa V (w kategorii oceniono 80 prac plastycznych)

I miejsce: Emilia Majcherczyk - Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku

oraz I miejsce: Anna Trafiał - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach

II miejsce: Emilia Woźniak - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu

III miejsce: Maria Kowalczyk - Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach

wyróżnienia:

  • Wiktoria Wróbel - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu
  • Natalia Morys - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach
  • Zuzanna Hajost - Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach
  • Małgorzata Trojanowska - Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku
  • Nadia Kawa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy

 

klasa VI (w kategorii oceniono 48 prac plastycznych)

I miejsce: Alicja Mądrala - Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku

II miejsce: Natalia Szkodny - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Oświęcimiu

III miejsce: Martyna Hojdas-Sutor - Szkoła Podstawowa im. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej

oraz III miejsce: Joanna Wójtowicz - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach

wyróżnienia:

  • Martyna Pawlik - Szkoła Podstawowa w Naprawie
  • Nikola Łyczko - Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach
  • Oliwia Nikliborc - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie

 

klasa VII (w kategorii oceniono 56 prac plastycznych)

I miejsce: Zuzanna Rajda- Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach

II miejsce: Patrycja Byrska - Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie

oraz II miejsce: Martyna Włodarczyk - Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

III miejsce: Nina Sedeńko - Szkoła Podstawowa im. Jana Kasprowicza w Kukowie

oraz III miejsce: Karol Bydłoń - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej

wyróżnienia:

  • Oliwia Toma - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie
  • Julia Pomierska - Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
  • Patrycja Małysiak - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
  • Nikola Kozłowska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Wadowicach

 

klasa VIII (w kategorii oceniono 16 prac plastycznych)

I miejsce: Sylwia Rydzyńska - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Białce

II miejsce: Kaja Kokoszka - Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

III miejsce: Andrzej Zbożeń - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach

wyróżnienia:

  • Joanna Oleksy - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu
  • Wiktoria Chylaszek - Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu


Klasa III gimnazjum (w kategorii oceniono 50 prac plastycznych)

I miejsce: Sara Rydzyńska - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Białce

II miejsce: Nadia Pietruszka - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach

oraz II miejsce: Magdalena Przywara - Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

III miejsce: Karolina Kokoszka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego

oraz III miejsce: Karolina Krzysztoń - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach

wyróżnienia:

  • Gabriela Jarosz - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego
  • Nikola Rajda - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
  • Zuzanna Tajs - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni
  • Marcin Momot - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego

 

 

 

Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego