Aktualności i wydarzenia

Z życia stowarzyszenia Dać Szansę w Wadowicach

Skarpetki nie do pary

Czy zdarzyło się Wam założyć skarpetki nie do pary? Pewnie tak, przez roztargnienie…. A celowo? Kolorowe skarpetki (najlepiej nie do pary) zakłada się co roku w Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Dać Szansę” w Wadowicach z okazji realizacji projektu „SKARPETKOWO” zorganizowało kampanię promującą integrację dzieci niepełnosprawnych i nagłaśniającej ich potrzeby w społeczeństwie. Pomysł na hasło kampanii (SKARPETKI NIE DO PARY) inspirowany jest symbolem niedopasowania społecznego, ale też genotypowego u dzieci z Zespołem Downa. Chcieliśmy wykorzystać symbolikę różnokolorowych skarpet do uświadamiania społeczności lokalnej, że ludzie niedopasowani nie muszą być niechciani z różnorodności można czerpać wartość.

Rozpoczęliśmy od organizacji sesji fotograficznej z dziecięcymi stopami w różnokolorowych skarpetkach w roli głównej, której efekty możecie Państwo zobaczyć w towarzyszącej artykułowi galerii. Planujemy również wydanie okolicznościowego kalendarza na rok 2020.

Sesję fotograficzną zrealizowała firma Kocie Kadry. Fotograf – Pani Iza Brańka, zaprosiła dzieci do pozowania w salach terapeutycznych, w których na co dzień prowadzone są zajęcia dla dzieci. Sesja była okazją do spotkania dzieci niepełnosprawnych z profesjonalnym fotografem i wspaniałej zabawy! W kolorowych skarpetkach, życie jest bardziej kolorowe – spróbujcie sami.

To i inne działania w ramach projektu „SKARPETKOWO” zostały sfinansowane  ze środków Fundacji PZU.

Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego