Aktualności i wydarzenia

Z życia stowarzyszenia Dać Szansę w Wadowicach

V Wadowicka Gala Pływacka Osób z Niepełnosprawnościami

Już w najbliższą niedzielę, 26 listopada, na Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach, słychać będzie gromkie oklaski oraz doping zawodników biorących udział w Jubileuszowej, V edycji Wadowickiej Gali Pływackiej Osób z Niepełnosprawnościami.
W niedzielę, 26 listopada 2017, na terenie Wadowickiej Krytej Pływalni Delfin stawi się 120 zawodników z niepełnosprawnościami w różnym wieku. Zespół sędziów i wolontariuszy przygotowuje dla nich pełen sportowych wyzwań program konkurencji sportowych, w których każdy będzie mógł się wykazać. Aktywizacja osób niepełnosprawnych to nie jedyny cel naszej inicjatywy. Chcemy zintegrować dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z całego regionu, stworzyć płaszczyznę wymiany informacji trenerów - instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz wyrównać szanse dostępu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do rywalizacji sportowej. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony i poczuje się zwycięzcą, a najlepsi pływacy będą typowani do udziału w zawodach pływackich na szczeblu centralnym. Mamy nadzieję, że nasza integracyjna inicjatywa przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej oraz promowania sportu osób niepełnosprawnych wśród mieszkańców Małopolski.
Impreza nie mogłaby się udać bez wsparcia dotacyjnego, którego udzieliły: Gmina Andrychów, Powiat Wadowicki, Województwo Małopolskie, Minister Sportu i Turystyki oraz sponsorów.
Zapraszamy do kibicowania!
Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego