Czas podboju Rabki - Zdroju - PFRON

Czas podboju Rabki - Zdroju - PFRON

Tytuł projektu: Czas podboju Rabki - Zdroju

Projekt dofinansowany przez: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)

Okres realizacji: od 26 lipca 2014 do 10 sierpnia 2014

Wysokość dotacji: 11 100 zł

Opis projektu:

W ramach projektu zostanie zorganizowany wakacyjny wyjazd integracyjny dla 20 niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia do Rabki – Zdroju. Wyjazd spełni funkcje: sportową, turystyczną, kulturalną i rekreacyjną. 

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

W ramach zadania  został zorganizowany tygodniowy wyjazd do Rabki dla 20 niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia oraz ich 15 opiekunów.

Beneficjenci zadania wraz z opiekunami zatrzymali się w dniach 26.07.2014 - 02.08.2014 w Ośrodku Wypoczynkowym SOKOLICA w Rabce - Zdroju. Mieli oni zapewnione noclegi i całodzienne wyżywienie (śniadania, obiad i kolacja).

Pobyt w ośrodku uatrakcyjniły beneficjentom zadania dodatkowe zajęcia: zajęcia kulturalne, rekreacyjne, turystyczne i sportowe organizowane w ramach ogólnodostępnych atrakcji Rabki i jej okolic. Program zajęć był dostosowywany do warunków pogodowych obejmował: piesze wycieczki dostosowane do możliwości dzieci niepełnosprawnych, zabawy sportowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne, ognisko i biesiada, zajęcia muzyczne i rytmiczne, zabawy integrujące dzieci i rodziców itp. Wspólne, grupowe zajęcia stymulowały aktywność fizyczną i umysłową dzieci niepełnosprawnych. 

PROJEKT ZAKOŃCZONY
Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego