I letnia Spartakiada dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice

I letnia Spartakiada dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice - Gmina Wadowice


Tytuł projektu:
I letnia Spartakiada dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice

Projekt dofinansowany przez: Gminę Wadowice

Okres realizacji: 1 maja 2015 roku do 30 czerwca 2015 roku

Wysokość dotacji: 1 000 zł

Opis projektu:

W ramach projektu zostanie zorganizowana integracyjna impreza sportowo-rekreacyjna. Zostaną na nią zaproszone dzieci niepełnosprawne zamieszkujące teren Gminy Wadowice wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Okazją do rodzinnej zabawy i pozytywnej konkurencji sportowej będą obchody Dnia Dziecka. Spotkanie będzie nastawione na aktywność fizyczną wszystkich uczestników imprezy. Udział w zawodach sportowych dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych pozwoli na pełną integrację ze środowiskiem rówieśniczym.

W ramach imprezy przewidziano liczne atrakcje: spartakiadę dla dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych, zabawy rekreacyjno - artystyczne (malowanie twarzy, malowanie kredą, wspólne śpiewanie, rodzinny taniec i śpiew).

ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na I letnią Spartakiadę dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice. Już piątek w Ośrodku KARPIK w Graboszycach, start o godzinie 16.00! Impreza jest dofinansowana przez Gminę Wadowice w ramach projektu "I letnia Spartakiada dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice". KARPIK Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy, Graboszyce 192, 32-640 Zator

PODSUMOWANIE PROJEKTU 

29 maja 2015 odbyła się rekreacyjno - sportową impreza w formie Spartakiady pod hasłem "I letnia Spartakiada dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wadowice". W spotkaniu na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego KARPIK w Graboszycach wzięło udział 79 gości z Gminy Wadowice. Głównym punktem imprezy były zabawy i zawody sportowe przeprowadzone z pomocą wolontariuszy. Dzięki organizacji spartakiady udało się rozwinąć aktywność ruchową oraz społeczną dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Wadowice, co było celem głównym projektu. Stowarzyszenie rozwinęło ofertę działań z zakresu kultury fizycznej dla mieszkańców Gminy Wadowice. Na imprezie zachęcano dzieci niepełnosprawne do podejmowania aktywności własnej i rywalizacji sportowej, przy równoczesnej intensyfikacji relacji dzieci niepełnosprawnych z rówieśnikami. Dzieci niepełnosprawne mogły poprawić swoją sprawność i poczuć się dowartościowane. Integracyjny charakter przedsięwzięcia i towarzyszące mu działania promocyjne przyczyniły się do: propagowania rodzinnego uprawiania sportu na świeżym powietrzu, propagowania pozytywnego wpływu rywalizacji sportowej na zwiększanie integracji społecznej oraz propagowania wolontariatu na rzecz sportu. Realizacja zadania pozwoliła wesprzeć rodziny dotknięte niepełnosprawnością. Impreza była dofinansowana przez Gminę Wadowice kwotą 1000 zł. 
ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII 

PROJEKT ZAKOŃCZONY


Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego