Na zielonej murawie – rodzinna integracyjna impreza sportowa

Na zielonej murawie – rodzinna integracyjna impreza sportowa - Powiat Wadowice 


Tytuł projektu: Na zielonej murawie – rodzinna integracyjna impreza sportowa 

Projekt dofinansowany przez: Powiat Wadowice 

Okres realizacji: 1 maja 2015 roku do 30 czerwca 2015 roku 

Wysokość dotacji: 1 500 zł 

Opis projektu: 
Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu imprezy sportowej rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne (podopiecznych Stowarzyszenia „Dać Szansę” zamieszkałych na terenie Powiatu Wadowice). Impreza sportowa będzie miała charakter integracyjno – rodzinny; do wspólnej zabawy zostaną zaproszone dzieci niepełnosprawne, ich pełnosprawne rodzeństwo oraz opiekunowie (rodzice, dziadkowie). Impreza będzie okazją do promowania aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pozytywnej konkurencji sportowej. Umożliwi równocześnie aktywizację ruchową dzieci niepełnosprawnych i zwiększy ich integrację w gronie rówieśniczym. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w zabawach i konkurencjach sportowych dostosowanych do możliwości poszczególnych dzieci, spędzić czas na świeżym powietrzu, zawrzeć nowe przyjaźnie. Miłym akcentem imprezy będą nagrody wręczane dzieciom za udział w aktywnościach oraz rodzinny poczęstunek. Imprezę pomogą przeprowadzić wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu.
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na imprezę "Na zielonej murawie – rodzinna integracyjna impreza sportowa".
Już piątek w Ośrodku KARPIK w Graboszycach, start o godzinie 16.00!

Impreza jest realizowana w ramach projektu "Na zielonej murawie – rodzinna integracyjna impreza sportowa" dofinansowanego przez Powiat Wadowice.

KARPIK Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy, Graboszyce 192, 32-640 Zator

PODSUMOWANIE PROJEKTU 

29 maja 2015 odbyła się rodzinna integracyjna impreza sportowa pod hasłem „Na zielonej murawie”. W spotkaniu na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego KARPIK w Graboszycach wzięło udział 230 gości. Głównym punktem imprezy były zabawy i zawody sportowe przeprowadzone z pomocą wolontariuszy. Realizacja projektu pozwoliła osiągnąć założone cele, z których najważniejsze było spełnienie potrzeby dostępu do kultury fizycznej dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne z terenu Powiatu Wadowice. Prowadzone działania informacyjno-promocyjne pozwoliły na rozpropagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu i rodzinnego uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Zachęcono dzieci niepełnosprawne i ich rodziny do rywalizacji sportowej oraz podejmowania aktywności własnej. Zwiększyła się integracja dzieci niepełnosprawnych z rówieśnikami. Usprawniono i dowartościowano dzieci niepełnosprawne i ich rodziny. Dzięki temu, że impreza była nieodpłatna, wsparto rodziny dotknięte niepełnosprawnością. Zaangażowanie wolontariuszy pozwoliło na propagowanie wolontariatu na rzecz sportu. Impreza była dofinansowana przez Powiat Wadowice kwotą 1500 zł. 
ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII 

PROJEKT ZAKOŃCZONY


Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego