Melodyjki chłopca i dziewczynki

Tytuł projektu: Melodyjki chłopca i dziewczynki

Projekt dofinansowany: w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” II edycja

Organizatorzy: Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

Okres realizacji: 1 czerwiec 2017 - 30 wrzesień 2017

Wysokość dotacji: 5 000 zł

Opis projektu:

Posłuchajcie z nami "Melodyjek chłopca i dziewczynki"!

Chcemy pokazać Państwu, że muzyka może cieszyć wszystkich – bez barier i granic. Zagłosujcie na nas, a zaprosimy Wasze dzieci na muzyczne warsztaty integracyjne, na których przekonają się że niepełnosprawny przyjaciel może wnieść do życia pozytywne doświadczenia. Państwo zaprosimy na integracyjny występ dzieci w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Przygotujemy pocztówki z muzyczną niespodzianką, które otrzymacie jesienią w sklepach TESCO.

Działania:


  • Po pierwsze: założymy otwartą grupę muzyczną dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Co będzie robiła grupa? Pod opieką profesjonalnego animatora (o przygotowaniu muzycznym) dzieci będą uczyły się śpiewać, tańczyć i grać na wybranych przez siebie instrumentach muzycznych. Chcemy pokazać, że sztuka może łączyć dzieci bez względu na wiek, zainteresowania i stan zdrowia. Każde z 20 spotkań pozwoli dzieciom na zgranie się i przygotowanie muzycznego repertuaru. Zabezpieczymy: sprzęt muzyczny (profesjonalny boom box), instrumenty muzyczne (np. bębenki, marakasy, dzwoneczki) oraz pomoc wolontariuszy.
  • Po drugie: przygotujemy jesienny występ integracyjnego zespołu po hasłem "Melodyjki chłopca i dziewczynki". Efekty muzycznej pracy dzieci pozwolą na zaprezentowanie się szerszej publiczności w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Na koncercie spotkają się dzieci zaangażowane w projekt, ich rodziny i przyjaciele, a także chętni mieszkańcy naszego okręgu. Uczestnicy spotkania zobaczą i posłuchają co przygotowały dla nich dzieci – mali muzycy. Będzie można podzielić się wrażeniami, skorzystać ze słodkiej niespodzianki.
  • Po trzecie: przygotujemy projektowe upominki – pocztówki z muzyczną niespodzianką. Muzyczne dokonania dzieci będą dokumentowane na zdjęciach i filmikach, a te jako materiały promocyjne będą rozpowszechniane w internecie (kanał youtube, facebook, artykuły internetowe). Link do jednego z filmików oraz jedno ze zdjęć zostaną wykorzystane w projekcie pocztówki z muzyczną niespodzianką. Pocztówki będą wspaniałą pamiątką dla uczestników projektu, a także niespodzianką dla lokalnej społeczności. Przekażemy pakiety wydawnictwa do sklepów TESCO w naszym okręgu do rozdania klientom.
PROJEKT ZAKOŃCZONY

Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego