Witaj na trasie – Asie! III

Projekt dofinansowany przez: Powiat Wadowicki

Okres realizacji: 1 maj 2018 - 30 czerwiec 2018

Wysokość dotacji: 1 000 zł

Opis projektu:

Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu integracyjnego rajdu dla osób niepełnosprawnych z terenu co najmniej 5 gmin Powiatu Wadowickiego i ich rodzin. Rajd przebiegać będzie po atrakcyjnym pod względem turystycznym terenie Doliny Karpia, a jego metę pełną zabaw i niespodzianek zaplanowano na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowy KARPIK w Graboszycach.

Celem głównym zadania jest spełnienie potrzeby bezpłatnego dostępu do imprezy turystycznej osób z terenu Powiatu Wadowice opiekujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny w 2018 r.

RELACJA Z IMPREZY

W piątek, 8 czerwca 2018 zorganizowano projekt: „Witaj na trasie – Asie! III”. Impreza nawiązywała do obchodów Dnia Dziecka i miała charakter rodzinny (przeznaczony dla niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia i ich rodzin) i nieodpłatny. Powiatowa ranga przedsięwzięcia przyczyniła się do skutecznej promocji inicjatyw turystycznych dla osób niepełnosprawnych.

Goście imprezy bawili ponownie w pięknej Dolinie Karpia, gdzie mogli zwracać uwagę na turystyczno-krajoznawcze walory okolicy oraz ciekawe okazy fauny i flory. Dopisała piękna pogoda, więc na mecie rajdu słońce powitało 114 uczestników z 7 gmin powiatu wadowickiego(Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Spytkowice, Tomice, Wieprz) w tym 50 osób niepełnosprawnych.

Na mecie (na terenie  Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego KARPIK w Graboszycach) uczestników projektu powitała Pani Bogumiła Jończyk - Prezes Stowarzyszenia Dać Szansę, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w pogodnej atmosferze i sprzyjających, słonecznych warunkach. Odbyły się liczne zabawy oraz konkursy. Każdy z uczestników miał szansę zostać wizażystą - mógł pomalować twarz sobie lub przyjacielowi, uczestniczyć w zabawach muzycznych, skakać i zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach. Wszyscy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, mogli również wziąć udział w zawodach sportowych, składających się z konkurencji takich jak: kopanie piłką do celu, rzut do celu, bieganie. Na mecie nie zabrakło poczęstunku dla regeneracji sił po wielu atrakcjach (kiełbaski, lody, ciasta i napoje).

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki pomocy 3 wolontariuszy.

Dzięki dotacji Powiatu Wadowickiego mogliśmy pokazać, że turystyka i ruch na świeżym powietrzu to wspaniały pomysł na rodzinne spędzanie czasu wolnego dla wszystkich – bez względu na wiek i sprawność.
PROJEKT ZAKOŃCZONY
Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego