Damy radę! - spartakiada integracyjna

Projekt dofinansowany przez: Powiat Wadowicki

Okres realizacji: 1 maj 2019 - 30 czerwiec 2019

Wysokość dotacji: 2 000 zł

Opis projektu: 

Zadanie „Damy radę! - integracyjna spartakiada” będzie polegało na zorganizowaniu plenerowej imprezy sportowej dla osób niepełnosprawnych z terenu co najmniej 5 gmin Powiatu Wadowickiego i ich rodzin.

Impreza będzie okazją do aktywizacji ruchowej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i propagowania pozytywnej konkurencji sportowej. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych dostosowanych do ich indywidualnych możliwości, spędzić czas na świeżym powietrzu, zawrzeć nowe przyjaźnie. Na miejsce imprezy wybrano teren Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowy KARPIK w Graboszycach. Realizację projektu zaplanowano na maj-czerwiec 2019.

Celem głównym zadania jest rozwój i popularyzacja aktywności sportowej osób z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Wadowice oraz ich integracja w środowisku rodziny i rówieśników poprzez organizację plenerowej spartakiady w roku 2019.

Miejsce realizacji zadania: Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy KARPIK, Graboszyce 192, 32-640 Zator. 

RELACJA Z IMPREZY

W piątek, 31 maja 2019 zorganizowano projekt: „Damy radę! - spartakiada integracyjna”. Impreza nawiązywała do obchodów Dnia Dziecka i miała charakter rodzinny (przeznaczony dla niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia i ich rodzin) i nieodpłatny. Powiatowa ranga przedsięwzięcia przyczyniła się do skutecznej promocji inicjatyw sportowych dla osób niepełnosprawnych.

Goście imprezy bawili ponownie w pięknej Dolinie Karpia, gdzie mogli zwracać uwagę na turystyczno-krajoznawcze walory okolicy oraz ciekawe okazy fauny i flory. Dopisała piękna pogoda, więc na mecie rajdu słońce powitało 156 uczestników z 9 gmin powiatu wadowickiego (Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wadowice i Wieprz) w tym 60 osób niepełnosprawnych.

Na miejscu imprezy (na terenie  Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego KARPIK w Graboszycach) uczestników projektu powitała Pani Bogumiła Jończyk - Prezes Stowarzyszenia Dać Szansę, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w pogodnej atmosferze i sprzyjających, słonecznych warunkach. Odbyły się liczne aktywności i zabawy sportowe. Dodatkowo, każdy z uczestników miał szansę zostać wizażystą - mógł pomalować twarz sobie lub przyjacielowi, uczestniczyć w zabawach muzycznych, skakać i zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach. Na imprezie nie zabrakło poczęstunku dla regeneracji sił po wielu atrakcjach (kiełbaski, lody, popcorn, wata cukrowa, ciasta i napoje).

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki pomocy 5 wolontariuszy.

Dzięki dotacji Powiatu Wadowickiego mogliśmy przyczynić się do rozwoju i popularyzacji aktywności sportowej osób z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Wadowice oraz ich integracji w środowisku rodziny i rówieśników.PROJEKT ZAKOŃCZONY
Kup cegiełkę i wesprzyj budowę Centrum 
Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Terapeutycznego