Tytuł projektu: 20 lat minęło jak piękny sen.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Okres realizacji projektu: od 1 maja 2023 do 31 sierpnia 2023
Opis zadania:
W ramach projektu zostaną zorganizowane 2 równolegle prowadzone wydarzenia kulturalno-artystyczne dedykowane Małopolanom w każdym wieku. Miejscem realizacji imprez będzie Ośrodek Wypoczynkowy „Karpik” w Graboszycach koło Zatora (przestrzeń konferencyjna i rekreacyjna).
Zaprezentowana zostanie wystawa plastyczna i rękodzieło przygotowane przez osoby z niepełnoprawnościami oraz odbędzie się Festiwal piosenki.
Część imprezy dedykowana dzieciom i młodzieży obejmie animacje, gry i zabawy kulturalne z nagrodami. Dla wszystkich przewidziano poczęstunek obfitujący w lokalne małopolskie przysmaki.
Wydarzenia zostaną utrwalone w postaci fotografii i pamiątkowych tekstów, które posłużą do wydania okolicznościowej publikacji. Wydawnictwo przygotowane w ramach projektu będzie promowało szeroki, integracyjny wymiar kultury oraz twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami.
Oferta projektowa będzie miała charakter ogólnodostępny, integracyjny i nieodpłatny.
Podsumowanie projektu:
W ramach projektu zrealizowano 2 równolegle prowadzone przedsięwzięcia kulturalno-artystyczne: dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.
Przygotowano 2 zestawy materiałów informacyjno-promocyjne z zastosowaniem identyfikacji wizualnej Województwa Małopolskiego w wersji elektronicznej.
Wydano 1 okolicznościową publikację dostępną dla odbiorców – Małopolan.
Działania projektowe wzbogaciły ofertę kulturalną Małopolski poprzez realizację 2 równolegle prowadzonych wydarzeń dedykowanych dzieciom i młodzieży oraz dorosłym Małopolanom. Wartością dodaną projektu jest promowanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami.
Wydana w ramach projektu okolicznościowa pamiątkowa publikacja jest i będzie wykorzystywana do promowania twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami. Publikacja będzie też prezentowana na rożnych eventach, imprezach, stoiskach prowadzonych przez Stowarzyszenie „Dać Szansę” w najbliższych latach.
Projekt dofinansowany został ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.