O Nas

Jesteśmy i działamy dla Was już od 2002 roku.

Dziękuję wszystkim darczyńcom, instytucjom i rodzicom, którzy nas wspierali i wspierają

Bogumiła Jończyk

Z kart historii

Początki Stowarzyszenia „Dać Szansę” sięgają 2002 roku, kiedy to kilkoro rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami postanowiło wspólnie starać się o lepszy start życiowy dla swoich pociech. Doszliśmy do wniosku, że razem możemy więcej! – dlatego członków Stowarzyszenia szybko zaczęło przybywać. Z chwilą podpisania deklaracji o przystąpieniu do „Dać Szansę” dziecko stawało się podopiecznym Stowarzyszenia i mogło uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, psychologii, pedagogiki specjalnej, logopedii.

Dzisiaj dzieci korzystają dodatkowo jeszcze z hydroterapii, zajęć integracji sensorycznej, arteterapii oraz zajęć na Sali Doświadczania Świata. Wiele dzieci korzysta również ze świetlicy Terapeutyczno-Integracyjnej „Szansa”, gdzie organizowane są zajęcia w określonych grupach wiekowych i na podobnym stopniu rozwoju.

Chętnych do skorzystania z bogatej oferty zajęć od samego początku nie brakuje. W dziesiątą rocznicę powstania Stowarzyszenia obejmowaliśmy kompleksową opieką już 230 dzieci. Dziś naszych podopiecznych jest już ponad 500 i wciąż zgłaszają się kolejni.

Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby dzieci, Stowarzyszenie powołało Niepubliczną Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, a kilka lat później Niepubliczny Punkt Przedszkolny (dla dzieci z autyzmem) oraz Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.

W 2019 roku udało nam się sfinalizować budowę Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. Oznacza to, że prowadzone zajęcia możemy pomieścić w jednym, specjalnie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych budynku i tym samym ułatwić korzystanie z nich naszym podopiecznym. Przy naszym Stowarzyszeniu działa również Centrum Wolontariatu, co oznacza możliwość włączenia się wolontariuszy w nasze działania w sposób bardzo czynny i kreatywny. Powołaliśmy także Punkt Informacyjno-Doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Chociaż tak wiele już za nami i tyle udało się nam już osiągnąć, to pomysłów nam nie brakuje. Od początku istnienia nasza działalność była możliwa dzięki ludzkiej życzliwości. Zajęcia z dziećmi są finansowane m. in. dzięki darowiznom osób prywatnych oraz przekazanego w ramach akcji1 % podatku. Wszystkich którzy czytają „O Nas” serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością oraz wsparcie i podarowania nam tej niewielkiej części swojego podatku.

Accessibility Toolbar