Tu się dzieje – wakacyjne atrakcje Powiatu Wadowickiego

Opis zadania:

  • W ramach zadania zostanie zorganizowany cykl aktywności turystycznych, pozwalający poznać atrakcje turystyczne Wadowic i Powiatu Wadowickiego grupie dzieci, młodzieży i młodych osób niepełnosprawnych (do 25 roku życia) z terenu Powiatu Wadowickiego. Zaplanowano 1 wycieczkę wyjazdową oraz 1 wycieczkę pieszą, na których organizację zostanie przeznaczona dotacja.
  • Miejsce realizacji zadania: Powiat Wadowice (wycieczka wyjazdowa), miasto Wadowice (wycieczki piesze, koordynacja projektu). Wstępnie wybrane miejsca wycieczek to: Apilandia (wycieczka wyjazdowa) oraz Wadowice – „Śladami Jana Pawła II” (okolicznościowa wystawa, miejsca związane z osobą JP II, wyjście na kremówki).
  • Grupa docelowa: niepełnosprawni mieszkańcy Powiatu (podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” korzystający ze wsparcia w okresie wakacyjnym) zamieszkali na terenie Powiatu Wadowice. Przewidujemy, że będzie to co najmniej 10 osób. Będą to dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne (do 25 lat).

Posumowanie projektu:

  • Bezpośrednim efektem realizacji oferty był 1 cykl wakacyjnych wycieczek turystycznych dla osób niepełnosprawnych pozwalających poznać im atrakcje Wadowic i Powiatu Wadowice. Była to 1 wycieczka wyjazdowa do Apilandii i 1 wycieczka piesza po Wadowicach. Wzięło w nich udział 10 uczestników.
  • Dzięki realizacji zadania, w roku 2020 pojawiła się aktywizująca oferta turystyczna dzieci, młodzieży i młodych osób niepełnosprawnych (do 25 lat) z terenu Powiatu Wadowice. Uczestnicy projektu mogli lepiej poznać i polubić najbliższą okolicę – miasto Wadowice, dowiedzieć się co warto zobaczyć w sąsiedztwie i zintegrować się ze społecznością.
  • Proponowane działanie miało charakter jednorazowy (nietrwały), ale Stowarzyszenie stara się co roku podejmować podobne działania aktywizujące turystycznie osoby niepełnosprawne.

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Partner był dofinansowany przez Powiat Wadowicki

Tagi:

Dać Szansę,rehabilitacja,Wadowice,wakacje

Podziel się:

Wyróżnione

Kategorie

Pomóż nam

Accessibility Toolbar