W Wadowicach uskrzydlaliśmy mamy

Powrót do pracy mamy, której dziecko wymaga szczególnej troski jest trudny. Następuje on zazwyczaj kilka lat później, niż w przypadku matek dzieci pełnosprawnych. Wiemy, że powrót do pracy wiąże się dla mam dzieci niepełnosprawnych z ogromnym stresem i koniecznością przeorganizowania życia rodzinnego. Aby dobrze zorganizować każdy dzień, będą one musiały dobrze się odżywiać, zadbać o siebie i poradzić sobie ze swoimi lękami i niepewnością. Po przejściu przez cykl dedykowanych im warsztatów, na pewno będzie im dużo łatwiej stać się szczęśliwymi, pracującymi mamami!

Dziesięć mam podopiecznych Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach skorzystało w tym roku z profesjonalnego wsparcia w postaci cyklu: warsztatów rozwojowych z trenerem personalnym, warsztatów z zakresu zdrowego żywienia oraz warsztatów z zakresu stylizacji i wizażu.

Spotkania dla mam spotkały się z ciepłym przyjęciem, uczestniczki cieszyły się czasem dla siebie i nowymi umiejętnościami. „Lepiej się odżywiam, lepiej się czuję”, „wiem jak się ładnie ubrać i zrobić makijaż” czy „poczułam się doceniona” i „nie boję się już powiedzieć co czuję” – to tylko kilka ich wypowiedzi. Było warto!

Wsparcie udało się zorganizować w ramach programu „Skrzydła dla mamy”. To program Fundacji BGK, który ma na celu wsparcie mam z miejscowości do 25 tys. mieszkańców, przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich, opiekujących się dziećmi, które nie uczęszczają do przedszkola, czy też mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi.

Tagi:

Dać Szansę,FundacjaBGK,Projekt dla mamy,Wadowice

Podziel się:

Wyróżnione

Kategorie

Pomóż nam

Accessibility Toolbar